تغییر سایز گروهی تصاویر در فتوشاپ

 

 

دانلود آموزش تغییر سایز گروهی تصاویر در فتوشاپ

به منظور تغییر سایز گروهی تصاویر در فتوشاپ از روش اکشن استفاده می شود در این روش ابتدا دو فولدر درست می کنیم که در یکی مربوط به تصاویر اورجینال و دیگری مربوط به تصاویر تغییر سایز یافته می باشد. تصاویر اورجینال را در فولدر اول قرار می دهیم. سپس پنجره اکشن را فعال می کنیم.

برای فعال کردن پنجره اکشن ابتدا از طریق گزینه window گزینه action را انتخاب می کنیم. و یا با زدن دکمه های Alt+F9 این پنجره را فعال می کنیم.

در مرحله دوم یکی از عکس های اورجینال را لود کرده سپس در پنجره اکشن با زدن نیو اکشن (new action) یک اسم برای اکشن انتخاب می کنیم. سپس گزینه ریکورد (record) را میزنیم تا از اینجا به بعد هر کاری که انجام می دهیم ثبت شود تا در نهایت که اکشن را فعال می کنیم این فعالیت ها تکرار گردند.

سپس گزینه image size را از طریق زبانه image انتخاب می کنیم.

سپس سایز عکس را در پنجره باز شده تغییر می دهیم و ok را می زنیم.

در مرحله بعد باید فیل save شود که این کار را نیز از طریق گزینه Save as انجام می دهیم. و مسیر را باید روی فولدر دوم تنظیم کنیم. و در نهایت روی زبانه فایل کلیک می کنیم و Close را می زنیم.

برای فعال کردن اکشن از طریق زبانه فایل گزینه automation و گزینه Batch این کار را انجام میدهیم.

 

تنظیمات این پنجره انجام می دهیم سپس بر روی Ok کلیک می کنیم، این کار باعث می شود کلیه تصاویر موجود در فولدر فایل های اورجینال تغییر سایز پیدا کنند و در فولدر دیگر ذخیره شوند..

 

این مطلب به چه میزان کاربردی است؟

0%

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code